Sevivon zmienia nazwę na PNE Polska i stawia na zielony wodór

Farma wiatrowa. Fot. Unsplash.

PNE Polska umacnia swoją pozycję na rynku OZE, planując rozwój projektów wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej mocy 2,9 GW oraz kluczowy projekt zielonego wodoru w ramach Pomorskiego Klastra Zielonego Wodoru.

Sevivon oficjalnie zmienił nazwę na PNE Polska sp. z o.o. Rebranding, będący częścią globalnej strategii grupy PNE, odzwierciedla integrację z macierzystą spółką i ambitne plany rozwoju w zakresie zielonej energii, w tym projekty wiatrowe, fotowoltaiczne oraz innowacyjny Pomorski Klaster Zielonego Wodoru.

PNE Polska, działająca na polskim rynku od 2001 roku (najpierw jako WKN Polska, a od 2008 roku jako Sevivon), od 2013 roku jest częścią globalnej grupy PNE, notowanej na giełdzie we Frankfurcie. Firma ma na swoim koncie realizację 139 turbin wiatrowych o łącznej mocy niemal 400 MW, co czyni ją jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów OZE w Polsce.

Zmiana nazwy na PNE Polska to krok w stronę ujednolicenia marki w ramach grupy, który przeprowadzono także na rynkach francuskim i włoskim. – Ta zmiana jest naturalnym krokiem w rozwoju naszej firmy i świadczy o naszym silnym związku z Grupą PNE. Wsparcie globalnej Grupy jest wielkim atutem przy realizacji kolejnych projektów – podkreślił Holger Gallas, prezes zarządu PNE Polska.

Ambitne plany na przyszłość

PNE Polska stawia na dynamiczny rozwój, planując do 2030 roku realizację projektów wiatrowych o mocy 2,1 GW oraz fotowoltaicznych o mocy 800 MW. Te inwestycje mają umocnić pozycję firmy jako lidera transformacji energetycznej w Polsce, wspierając krajowe cele dekarbonizacji i rozwój zrównoważonego systemu energetycznego.

Kluczowym projektem w portfolio PNE Polska jest Pomorski Klaster Zielonego Wodoru, realizowany we współpracy z polskim i niemieckim operatorem systemu gazowego. W ramach tego przedsięwzięcia w północno-zachodniej Polsce powstaną farmy wiatrowe i fotowoltaiczne o łącznej mocy 2 GW, które zasilą instalacje elektrolizy do produkcji zielonego wodoru. Wodór ten zostanie włączony do powstającej europejskiej sieci przesyłu H2, wspierając rozwój niskoemisyjnych technologii w regionie.

– Ta zmiana jest naturalnym krokiem w rozwoju naszej firmy i świadczy o naszym silnym związku z Grupą PNE. Wsparcie globalnej Grupy jest wielkim atutem przy realizacji kolejnych projektów. Zmieniamy nazwę, ale bez zmian pozostaje zaangażowanie naszego zespołu ekspertów oraz najwyższa jakość naszych projektów – powiedział Holger Gallas, prezes zarządu PNE Polska.

Źródło: PNE Polska

Podłącz się do źródła najważniejszych informacji z rynku energii i przemysłu